| ivancunemo a întrebat:

cinemo poate spune cum sa stau in maini sau cum sami mentin echilibru sau dati-mi un video explicator va rog frumos dau funda!

4 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te poti tine pe mainile tale, adica sa nu ti se indoaie coatele, si incepe la perete. palmele trebuiesc asezate la 15-20 cm de perete, sa nu fie lipite. si pentru echilibru, cand simti ca o sa cazi pe spate umerii trebuie sa ti-i tragi in partea din fata, iar cand simti ca, cazi in fata umerii trebuie sa ti-i tragi in spate; sau poti si cu fundul sau picioarele sa faci aceleasi lucruri. tot timpul trebuie sa te duci in directia opusa caderii happy bafta

| annaangel17 a răspuns:

Intai trebuie sa exersezi statul in maini la perete. Apoi, putin cate putin, sa stai fara sa te rezemi de ceva.
Asa a invatat sa stea in maini varul meu! Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

| AnotherCatWoman a răspuns:

In primul si primul rand iei una bucata solida de perete. Te pui cu spatele lipit de perete, te proptesti in maini si incerci sa ridici picioarele pe rand. La inceput nu o sa poti sta asa mai mult de cateva secunde, dar nu te descuraja. Repeta ridicarea picioarelor pana o sa iti fi usor sa iti pastrezi echilibrul. Abia apoi inceacra sa face lucrul acesta fara sa stai rezemat.
Nu este foarte greu, trebuie doar sa exersezi.
Cheers!

| bubu321 a răspuns:

Fi atenta eu am 10 ani nu stau mult in maini dai stau bine si imi tin echilibru cand pui mainile pe pamant ridica cat mai repede picioarele si apropieti picioarele dar sa nu le atingi intre ele