| marinush_3802 a întrebat:

Daca am sa practic un sport de exemplu handbal si ma tin de el o sa ajung undeva? Dau funditahappy!

4 răspunsuri:
| maryusik a răspuns:

Depinde daca te ti de elbig grinsi iti place.Eu joc fotbal fac antrenamente am fost in Franta si anul asta in Grecia.In franta am fost al 11 jucator cel mai bun din 75.Acu depinde trebuie sa te ti de elbig grin. fundita?smug

| Cryssu17 a răspuns:

Depinde de tine, de unde esti? Eu is din Galati si am facut la Sala sporturilor vreun an hanbal. M-am apucat undeva prin vara, si faceam fara bani, cu o profesoara buna. Insa nu prea aveam timp de toate, antrenamentele erau grele, si mai ales ca faceam o zi hanbal, o zi forta, iar la forta ne punea sa facem de exemplu sa faci nu stiu cate flotari, sa sari peste nu stiu cate bani de multe ori, si era obositor, dar imi placea, o faceam de placere, desi uneori ma incurcam. In iarna aia fusese o iarna ingrozitoare, tot timpul ningea afara erau - 15, - 20 grade C, la ora 7 dimineata. Si eu ma duceam de la mine din cartier, acolo cu maxi taxi, doar ca maxi taxi nu ma lasa exact acolo, pentru ca Sala era undeva pe langa faleza si maxi taxi nu aveau drum pe acolo, si mergeam destul de mult prin frig si zapada de 1 metru. Dar am rezistat, desi imi aduc aminte ca mergeam cu fes, gluga pe cap, si cu plovar cu guler mare, o esarfa, malete, triocuri, fulare de nu mi se vedeau decat ochii si tot imi era frig, si am fost la hanbal pana prin vara, din vara n-am mai fost pentru ca era prea obositor, si in legatura daca ajungi undeva :
1) Depinde orasul din care esti, eu fiind in Galati dupa multi ani de munca ajungeam abia la Otelu, care a luat bataie mereu. Nu aveam nici-un viitor la Otelu.
2) Nu are rost sa stai intr-o echipa proasta, sau ma rog, daca n-ai ce castiga, sau cum sa-ti faci un viitor
3) Singura posibilitate ar fi sa ajungi la Oltchim P.S. trebuie sa fii extrem de buna ca sa te observe acel "juriu" si sa te trimita acolo.
4) Nu poti juca hanbal decat pana pe la 30 de ani (MAXIM) si dupa ce faci? Ca nu iesi la pensie la 30 de ani, ci la 65, cum iti castigi bani dupa aceea? P.S. : Foarte multa munca ( probabilitatea de a te accidenta ) Daca faci un sport, lasi scoala, nu poti sa fii bun la scoala, si la sport, antrenamentul este prea obositor, si decat sa fii asa si asa la amandoua, mai bine alegi cum vrei tu.
Nu vreau sa te descurajez, dar e mult mai bine sa faci un sport de placere, nu de performanta! Acum tu faci ce vrei, este decizia mea, eu ti-am zis sfatul meu!
Multa bafta, daca crezi ca merit fundita imi dai daca nu, nu!
Te pup!

| SoulDream a răspuns:

Depinde la ce echipa joci si unde de coechipieri, pentru. ca la hambal nu esti numai tu, posibil sa ajungi undeva cu asta dar trebuie ca tu si echipa ta sa fiti buni, sa mergeti la concursuri...mult noroc happy

| Marioo_4857 a răspuns:

Pai daca asta e dorinta ta o sa ajungi chiar mai de parte decat crezi u. Important e sa ai vointa si sa-ti placa.