| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Daca sar coarda zilnic dau bruta jos?

8 răspunsuri:
| Anonim2322343a a răspuns:

In primul rand, in acel context 'sar' se scrie legat (fara suparare) si in al doilea rand, da, slabesti, dar un pic mai greu. Ar trebui sa faci si cateva abdomene s.a.m.d, adica sa combini mai multe exercitii, nu doar saritul corzii, te ajuta, dar nu foarte mult, ar trebui sa faci cateva sute de sarituri pe zi.

| J3nnif3r a răspuns:

Daca sari coarda si mananci shaorma, nu.
Depinde cat timp sari coarda si depinde in cat timp vrei sa dai burta jos.
Pentru rezultate rapide incearca dieta+sport (alergat, abdomene, sarit coarda, mers pe jos sau ce mai vrei tu).

| Mila6ka11 a răspuns:

E bine de sarit coarda, ajuta foarte mult dar cu un regim alimentar convenabil si in combinatie cu alte exercitii fizice! Pe mine m-a ajutat...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cine sa se "coardeze"? Ca nu reiese din intrebare.

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Scuze, m-am grăbit cand scriam aia, nu am observat... Greseala mea...

| Sportfreak a răspuns:

Dai,,burta jos'' cand faci sport, si iti antrenezi tot corpul. Calculeaza cate calorii mananci pe zi si mananca 200-300 mai putine

| CryBaby a răspuns:

Da, dar și făcând abdomene. Dar dacă mănânci ca sparta nu o să ai nici un rezultat.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa dai burta jos daca faci exercitiu fizic intens, dar asta inseamna ca trebuie sa faci mai multe ture de cate jumatate 15 - 30 de minute de sarit coarda.