| Sufleztel a întrebat:

TPU! De luni ma apuc de sala si incep programul de masa musculara si aerobic 10-15 minute pe zi, dar as fi interesat ce carne, ce albus de ou, ce branza, ce peste etc ar fi cele mai bune sa mananc pentru masa musculara.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Carnea de pui in general ( contine proteine )
Carnea rosie ( contine creatina )
Albus de ou, normal ( de gaina ) laughing
La branza toate banuiesc, eu mananc telemea de vaca.
Cel mai usor e sa te uiti pe respectivele produse si vezi care, cate proteine contin.
Peste : somon ( dar nu numai )

1 răspuns:
| BikerZone a răspuns:

Deci :albusul de ou contine proteine, fa-ti omleta cam din 5-7 albusuri si 1 galbenus,fara ulei,sau putin vegetal,pieptul de pui,contine proteine, pestele, carnea de vita, maninca batoane proteice, te ajuta foarte mult si sunt extrem de bune