| anonim_4396 a întrebat:

Deci, ce sa fac sa ma ingras la picioare si eventual la maini? Am 14 ani si 1.59. Sunt prea slaba la picioare si la maini, am vreo 39 kg.

Răspuns Câştigător
| Mariusis a răspuns:

Fa cateva exercitii pentru picioare si brate.Nu te poti ingrasa doar intr-o anumita zona a corpului, este adevarat ca in unele zone este stocata mai multa grasime dar nu poti alege unde sa iti depozitezi grasimea.Deci fa cateva exercitii, cu greutati usoare sau cu greutatea corporala. Poti face flotari sau flotari pe genunchi(mai usoare) pentru brate, iar pentru picioare poti sa alergi, sa faci genoflexiuni fandari si altele.

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Sa mananci mai mult si daca vrei, mergi la sala sa iti dezvolti musculatura.

| AKARA0 a răspuns:

Baga fast-food in tine laughing

| popadrian96 a răspuns:

Parerea mea e sa faci sport cat mai mult si in timp ce cresti, pana la 20 ani te vei dezvolta mai bine si mananca catmai sanatos fara caloriii

| MrKez a răspuns:

Buna, iti dau un ajutor.
Mananca multa carne si fa exercitii pentru a castiga masa musculara.Sa mananci carne cat mai putina grasime, si faci sa dezvolti muschii foarte repede.