| redjohn a întrebat:

fac sala de ceva vreme si as vrea sa iau ceva proteine care ma ajuta,dar in acelasi timp fac si sport de performanta si nu as vrea ca acele proteine sa contina substante ilegale intr-un sport ex. Creatina, as dori niste exemple!
Mersi! dau si funda!

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De cand creatina e substanta ilegala?

apuca-te de sah

| redjohn explică (pentru Cosmin86):

Mars la masa ta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru redjohn):

Copil mic si firav, creatina substanta ilegala rolling on the floor)

doamne cati IDIOTI exista pe planeta

Creatina se gaseste IN CARNE copil IDIOT ce esti. NIMENI nu iese pozitiv la doping pentru ca mananca carne => nici daca iei creatina nu iesi.

De ce nu stii NIMIC?

| greyhound a răspuns:

Iti iei un whey (gold standard de ex) si dextroza. Ambele n-au de ce sa contina altceva decat ce trebuie.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Hahaha, creatina substanta? ilegala? creatina nu e nici substanta, si nu e nici ilegala, si o gasesti in alimente gen peste. mai documenteaza-te, inainte s apui intrebari dea dreptul penibile happy

| cosminamereu a răspuns:

Este bine sa cumperi de la farmacie, multivitamine si minerale, si sa consumi fructe confiate, si fructe normale. Si eu fac sport de performata, si merg pe aceasta varianta. Sper ca te-am ajutat.

| Aliadiere a răspuns:

In primul rand sa te putem ajuta spune cate kg ai ce inaltime..In legatura cu creatina, creatina nu este ilegala ea este produsa de corp.Cantitatea difera de la persoana la persoana, dar in mod general un adult produce aproximativ 2g de creatina zilnic.