Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU imi doresc foarte mult sa pot face spagatul/sfoara.
Imi puteti da un link cu niste exerciti pentru a reusi sa il fac sau niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| AleXisAleXis a răspuns:

Sa nu incerci sa faci ceva fara incalzire iti rupi picioarele

| DenissA15 a răspuns (pentru AleXisAleXis):

De ce fel de incalzire am nevoie? eu incerc sa aflu dar nu gasesc cine stie ce

| DenissA15 a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Si nici nu am curajul sa incerc deoarece nu sunt asa flexibila pentru a reusi sa ma las din prima fara nicio consecinta

| AleXisAleXis a răspuns (pentru DenissA15):

SA iti incalzesti muschii sa te intinzi sa faci execrcitii pentru toate grupele de muschi de la picioare. Daca nu faci asta faci febra musculara nu o sa te mai ridici din pat. ai grija ce faci. Dar pentru ce iti trebuie tie spagattul?

| DenissA15 a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Pentru un concurs dar cred ca renunt la idee sad Nu as putea sa il fac nici in 1000 de ani sad

| july00 a răspuns:

Ai nevoie de multa incalzire si exerciti, pareerea mea e ca trebuie sa ai si putina experienta..si evident trebuie sa te invete cineva care stie cce si cum trebuie sa faci.nu te apuci tu sa faci sfoara/spagatul. poti sa iti rupi picioarele si sa faci intindere..mai bine apelezi la un profesionist!
Bafta!
Ai grja ce faci! :*

| al3ks a răspuns:

Trebuie sa ai minim 14 ani, maxim 18. fiindca la 16 ani corpul se maturizeaza si nu mai ai aceeasi elasticitate.In al doilea rand, intrebarea nu este pusa la cat. care trebuie, dar o sa-ti raspund.
Linkuri:http://www.youtube.com/watch?v=dnMv4dxGgp8

| DenissA15 a răspuns (pentru al3ks):

Da fac 15 ani in vara in iuniehappy