| Editzelu a întrebat:

Buna TPU!
Luptatorii de mma sau boxerii au voie sa consume proteine sau aminoacizi?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

In fiecare sport e o lista foarte exacta de chestii care nu ai voie
nu inseamna DELOC ca nu se gasesc chestii care nu sunt trecute pe lista aia, la cat de mult s-a schimbat corpul atletilor in ultimii 30 de ani, cu toate "interdictiile"... cel mai vizibil e la gimnastica artistica feminina, acum 30 de ani fetele aratau de parca cineva le-ar fi apucat de maini si de picioare si le-ar fi intins ca pe o guma de mestecat, atat de subtiri erau, acum arata DE RAHAT ca niste mastodonti, cu muschi ENORMI in toate gaurile posibile

dar proteinele si aminoacizii sunt NUMAI suplimente alimentare in forma concentrata, si atat, se gasesc in mod normal in alimente "normale" (e traditional sa consumi carne de pui) asa ca nu cred deloc ca vor fi interzise... vreodata

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Normal că au voie sa consume. Nu sunt substanțe interzise. oh go on

| AnastasiaK a răspuns:

Da, normal

| darctron a răspuns:

Bună, da! dar doar înainte de antrenamente sau lupte, că rutină nu e recomandat luptătorilor

| AnastasiaK a răspuns (pentru darctron):

Sper ca ai raspuns la mișto tu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru darctron):

Serios? Sunt interzise inainte de lupte? Tu nici macar nu stii ca se gasesc IN MANCARE, nu? Deci luptatori, inainte de lupte, trebuie sa stea COMPLET NEMANCATI, nu?

Esti doar un PROSTALAU complet paralel care isi da si el cu parerea, nu-i asa?