| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Mi-am cumparat o bicicleta si am o problema cu schimbatorul. El are 2 "manete" pe care le pot folosi, una pe care o trag si alta pe care o imping in partea opusa primei. Problema e ca nu stiu cum se schimba vitezele. Am incercat fiecare maneta in parte si nu se intampla nimic. Funda pentru rezolvare!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un meserias priceput sa le regleze. Cablul este ori prea lung ori prea scurt. Se rezolva prin ajustare. Atentie! Nu taiere.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fa-ma sa pricep. Tu incerci asta din mers sau pe loc. Nu se schimba decat din mers, pe loc ai sansa sa le strici. Dar cum zice colega, poate trebuiesc reglate verificate etc.