| aleee5262 a întrebat:

Bună TPU. Mi am făcut un program de sala și as vrea sa va întreb pe cei care fac sala daca este bun. Țin sa menționez ca sunt fata și sunt incepatoare. Programu este astfel
Luni-piciore
Marti-piept, abdomene
Miercurei-brate
Joi-spate și umeri
Vineri - de toate
Ce părere aveți? Dacă aveți alte idei aștept raspusuri

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori ti-as recomanda sa faci un sport (baschet, handbal, volei sau inot) sau aerobic, zumba, ceva mai complet, nu sa incerci sa lucrezi cu greutatile pentru adulti.
Ai nevoie sa te dezvolti sanatos si armonios, iar sala la anisorii astia nu-i recomandata, fiindca inhiba hormonii de crestre.

| NunuNini a răspuns:

Programul il faci tu? Nu ti-l face un instructor?

| TheStrategist a răspuns:

Este destul de bun programul, doar că e posibil ca vineri să ai nevoie de o pauză (dacă faci febră musculară) și să faci antrenamentul de vineri sâmbăta.

| Cheo0S a răspuns:

Inainte poti sa zici si fiecare exercitiu in parte daca te astepti la raspunsuri serioase. Si ce scopuri ai cu antrenamentul ala.
Poate sa fie bun sau prost. Depinde.
Mai mult ca sigur e mediocru.
Picioarele(Mai ales fesierii)/ spatele/ gambele/abdomenul poti sa le impingi pana la 2-4 ori pe saptamana. Daca le faci inteligent si in timp, banuiesc ca te intereseaza bucile si abdomenul.

| Cehoslovacia a răspuns:

Luni- Piept+umeri
Marti- Picioare
Mieruri-Pauza
Joi- Spate+trapez
Vineri- brate
asta-i programul meu cu care am avut si inca am rezultate foarte bune, bine le inversez mai mereu.

presupun ca esti incepator, eu daca eram in locul tau lasam grupele si mergeam
Luni- upper
Marti- lower
Miercuri - pauza
Joi- upper
Vineri- lower

| Cehoslovacia a răspuns:

Ajuta-i ma si p-astia mai tineri, iti pica degetul sau demintatea daca-l sfatuiesti sa nu faca greseli? tu le-ai stiut pe toate, ca deah esti roman.