| sebykas2 a întrebat:

Salut culturiștilor, un program bun de sala? Al meu este:
Luni-spate trapez
Marti-umeri
Miercuri-piept
Joi-picioare
Vineri-brate

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Din ce-am incercat, acesta mi-a placut cel mai mult:

luni - piept + biceps
marti - picioare
joi - spate
vineri - umeri, triceps

| sebykas2 explică (pentru Cosmin86):

Are ceva dacă lucrez o grupa de mușchi de mai multe ori pe săptămâna?

| peperonies a răspuns:

Https://stronglifts.com/5x5/

mi se pare ca sa lucrezi o grupa pe saptamana nu e optim.

| sebykas2 explică (pentru peperonies):

Are ceva dacă lucrez o grupa de mușchi de mai multe ori pe sapt?

| peperonies a răspuns (pentru sebykas2):

Muschiul isi revine in 48 de ore. daca trec mai mult de 48 si nu il lucrezi e practic timp pierdut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebykas2):

Da, o sa progresezi mai lent.

Trebuie sa tii cont ca multe grupe participa la antrenamentul altor grupe, spre ex bicepsul si umerii participa la antrenamentul spatelui, tricepsul si umerii paricipa la antrenamentul pieptului, tricepsul simplu participa la antrenamentul umerilor, etc.

| sebykas2 explică (pentru Cosmin86):

Și poți sa îmi dai un program? Și niște sfaturi? Am mai pus o întrebare cu referință la tine

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebykas2):

Ok, iti zic acolo

| Cosmin86 a răspuns (pentru peperonies):

Doar grupele mici isi revin in 48 de ore... si oricum le lucrezi de 2 ori pe saptamana, ca ele participa la antrenamentul grupelor mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Full body workout 2-3 zile pe sãptãmânã, upper/lower sau bulgarian light dacã ai testicule de Beton, dar e doar pentru avansati.