| Elena_Laura_1996_HZ13 a întrebat:

Mi-am propus cât de curând sa -mi echilibru viața, si anume sa merg la o sala de fitness. Ce beneficii imi aduce? Vreau sa mi lucrez muschii abdominali, tonifiez de sus pana jos. Cu ce sa încep, si ce beneficii imi mai aduc. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

- te ajută să-ți menții greutatea -sau să dai jos/pui în caz că nu ești mulțumită de cea actuală-.
-ai să arăți mai bine odată ce se tonifiază musculatura.
-ai să te simpți mai bine, activitatea fizică eliberează stresul.
-odată ce prinzi forță și rezistență activitățile zilnice o să ți se pară MULT mai ușoare ca înainte, până și lucrurile minuscule ca urcatul scărilor.
-ai să dormi mai bine.
-ajută la prevenirea multor boli și condiții medicale și o să-ți îmbunătățești postura.
Probabil aș putea să mă gândesc la mai multe, ideea e că omul nu e făcut să fie sedentar. N-ai absolut niciun dezavantaj în a fi activă, numai avantaje. Spor!happy