| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

o verisoara mi-a luat GFX Gold ca sa ma ajute sa pun masa musculara, sunt curios daca are efecte adverse sau daca are ceva nociv. Afecteaza inima?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu. Nu stiu exact ce e acel T-Booster Matrix, dar probabil nu te va afecta. Nu iti va afecta inima. Contina creatina monohidrata, deci iti va creste creatinina serica. Ceea ce nu e bine. In afara de asta, e okish. Zic okish pentru ca are putine proteine si mult zahar. Toti carbohidratii sunt reprezentati de ...ZAHAR! Mai bine iti lua un concentrat proteic si mancai o ciocolata (sau o banana daca voiai ceva sanatos).

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru aXy99):

Pe net scrie ca are 24.6g proteine pe 30g praf...aia e destul de bine, e prima oara cand iau asa ceva si mi frica ca imi va face rau sa ca voi muri sau ceva de la ele?

| aXy99 a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Te-ai uitat prost.
La 37g are 16, 3g proteine si 10, 5g zahar.

https://www.pronutrition.ro/gfx-gold-edition.html
Nu d-asta ti-a luat?

| aXy99 a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Nu ai ce sa patesti.
Poate doar de la creatina daca nu o agreezi. Dar in niciun caz n-o sa mori.