| Claudia_Tenie_2001 a întrebat:

Profesorii de sport sunt obligați sa se descalte cand intra in sala de sport? Pe noi, elevii, ne obliga sa ne descaltam si sa purtam sosete albe.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ar fi ca sa aveti echipament de sport: tenisi, bascheti sau adidasi. N-am auzit tampenia asta cu descult si sosete albe si, crede-ma, am circa 17 ani de scoala (eu am facut sport si in facultate).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uitasem: echipamentul trebuie sa fie acelasi si pentru profesor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt obligati prin vreo lege dar pot fi obligati prin regulamentul scolii respective.
Si nu ar trebui obligatii nici elevii sa fie in sosete, doar in echipament sportiv (incaltari de sport care sunt folosite doar in sala).

| Claudia_Tenie_2001 explică (pentru Salontanul):

La noi scrie pe usa clar : "intrarea în sala se face cu sosete albe!" Adică noi intram descălțați cu sosete albe, dar profesorii intra incaltati... Intram cu sosete albe si iesim cu ele negre...

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna! Nu ar trebui sa se intample asa nici in cazul lui nici in cazul vostru. De obicei stiu ca trebuie sa aveti adidasi de schimb.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Claudia_Tenie_2001):

A scris un idiot. O reclamatie la inspectoratul scolar judetean (de sector) ii poate aduce la sentimente mai bune.

| RobertMoon a răspuns:

E cea mai tâmpită chestie pe care am citit-o în ultima vreme. Nu e normal să stați în șosete in sala de sport. Nu este igienic+piciorul transpiră și intră în contact cu suprafața pe care călcați (murdară dacă plecați cu șosetele albe). Cel mai normal este ca în sala de sport fiecare elev să poarte echipament sportiv format din tricou, pantaloni și adidași, iar la sfârșitul orei să vă schimbați in hainele de zi.