| Melek27 a întrebat:

va rog sa-mi sugerati cateva exercitii pentru intairea posteriorului(afara de bicicleta si genoflexiuni). p.s. as vrea sa nu-mi solicite genunchii deoarece am o problema cu ei... sad. mersi happy

Răspuns Câştigător
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Melek

Ridicari pe varfuri multe, si cand zic multe ma refer la 100 - 200 pe serie.
Mai poti incerca si ridicari de coapse, stai in pat cu picioarele drepte si le ridici(nu solicita genunchii foarte mult).

Ceau, ceau si spor!

| Melek27 explică (pentru AfroBelgianu):

Hei happy nu prea inteleg cum m-ar ajuta acele ridicari pe varfuri.iar cele pe coapse le-am incercat, sunt super big grin

| AfroBelgianu a răspuns (pentru Melek27):

Hei,

Vezi tu, cand te ridici de multe ori, pui presiune pe tendonul lui Ahile, iar tendonul acesta cand este lucrat, ofera stabilitate si contractie pe muschii piciorul, pana sus la posterior.

Bafta, AfroB.

| Melek27 explică (pentru AfroBelgianu):

Ok,multumesc frumos! happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Insanity Deluxe Edition, te ucide

| LioErnest a răspuns:

Http://viatadecupluindoi.blogspot.ro/......dului.html

uite aici ceva interesant, iar daca ti-am fost de ajutor, intra pe facebook: http://www.facebook.com/mondenpunctro

| Melek27 explică (pentru LioErnest):

Super,mersihappy si app. : am dat like, daca asta vroiai big grin