| NoImage11 a întrebat:

As vrea si eu sa fac miscare, dar nu reusesc sa gasesc un "program" bun. Puteti sa imi spuneti si mie ce exercitii sa fac pe zile? Ex: Luni- 16 Genoflexiuni, 18 min la bicicleta etc.
A, si nu pot sa fac flotari. Deci fara.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Cred ca esti fata. Cauta pe Youtube exericitii : Pilates, Zumba, etc.

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Daca nu poti face flotari inseamna sa le eviti? Vezi, alegi calea usoara si n-ai sa ajungi niciunde. Cine crezi ca s-a nascut invatat? Cine crezi ca, cum s-a apucat de tras de fiare deja lucra cu 35kg/gantera sau facea 200 flotari sau mai stiu eu ce? Ai posibilitatea sa te duci la sala? Faci acasa? Ai aparate? Ai gantere? De ce "instrumente" dispui? Un program se face dupa bunul plac, trebuie sa iti placa ceea ce faci, sa astepti cu nerabdare ziua de antrenament etc In plus trebuie sa experimentezi pe propia piele, s-ar putea sa-ti mearga bine cu un program care implica antrenarea gruperol musculare de 2 ori pe saptamana sau poate 1 data, sau poate de 2 ori cu volum mic sau poate 1 data cu volum mic, poate de 2 ori cu volum mare etc etc sunt N variante trebuie experimentat pentru ca fiecare suntem unici. Folosind programul de antrenament al lui X s-ar putea sa ai rezultate mai bune ca ale lui, mai slabe, minime. Esti unic. Tinand cont ca esti incepator si n-ai experienta unor antrenamente exemplificate impecabil de la postura ta pana la serii, repetari, control pe partea negativa etc ti-as sugera sa iti antrenezi grupele de 2 ori pe saptamana.