| ciolpi a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa snowboard si nu stiu de care sa imi iau cu claparii sau cu booti? Vreau sa fac si putin freestyle dar mai mult vreau sa pot face un slalom bun(usor). Astept pareri cel mai bine argumentat raspuns are funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca sunt instr.; cu butii poti merge si acasa, sunt comozi; placa soft a aparut dupa hard la cativa ani, la inceput erau numai cele derivate din ski si se foloseau clapari; poti sa faci slalom cu amandoua, cu cea hard mergi mai repede; pentru. incepatori e mai bun soft...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...placa nu e domeniul meu forte! eu stau pe skiuri dar daca snowboard-ul cu clapari iti iese din picioare cand pici pai aia iti recomandbig grin... daca nu iti sare din picior cand pici poti sa iti rupi un picior ceva! eu am un prieten care s-a lovit rau la spate din cauza placii si acum nu mai foloseste nici skiuriile

| ciolpi explică (pentru anonim_4396):

Pe skiuri stiu si eu cum e ca schiez de la 8 ani (acum am 16 ani)...dar nu as vrea sa imi sa se declanseze cand pic (ssara din picioare) ca nu prea are niciun farmec..eu si la skiuri mi-am pus declansatorul la maxim doar la cazatura foarte tare imi sar din picioare

| anonim_4396 a răspuns (pentru ciolpi):

Atunci tu stiitongue