| PopIoneluț a întrebat:

Am si eu o problema legata de bicicleta. Am o frana hidraulică si am luat roata jos ca sa o curat si din greseala am pasat pe maneta de franare si mi s-au lipit cele doua placute de frana.Ce să fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service pentru deblocare, fiindca va fi nevoie sa fie reglata frana din nou.

3 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Frana hidraulica?! Stii ce inseamna hidraulic macar? Si o curiozitate,din cate stiu eu, franele hidraulice sunt pe aer, au nevoie de un compresor, bicicleta ta cate tone are sa ai nevoie de o frana atat de puternica? I mean, o frana de tir face janta foaie de hartie.Mai bine vezi ce ai si nu mai vorbi basme

| AnTonioB a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Ce ma? Unde ai citit tu ca frana hidraulica e pe aer? La o cautare simpla pe google vei afla ca hidraulic inseamna cu lichid. Frana pe aer e pneumatica doar ca biciclete nu au asa ceva?