| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Buna tuturor!
Eu si prietenul meu vrem sa ne formam corpurile astfel incat sa fie frumoase si atletice. El vrea sa ajunga pana la un 6 pack, iar eu vreau un abdomen plat si atletic. Noi am mai facut antrenamente si exercitii pentru abdomen, brate si picioare, jogging si chiar si yoga. Doar ca de ceva vreme ne-am cam lasat deoarece eu m-am concentrat in ultimele 4 saptamani pe bacalaureat, iar el a continuat. Dar acum ne-am hotarat ca peste o saptamana incepem din nou in forta pentru a ajunge la ce ne dorim.
Prietenul meu spune ca ar vrea sa isi ia niste batoane energetice pentru sportivi care sa-l ajute, dupa care atunci cand ajunge la rezultatul dorit, va renunta treptat la ele, continuand antrenamentul. As vrea sa stiu daca am si eu nevoie de anumite produse cu vitamine. Chiar vreau sa imi indeplinesc scopul, dar pana acum parca nu se vad prea multe rezultate. Am picioare si brate atletice, dar burtica e inca acolo... sad
Multumesc anticipat!~
Funda celui mai bun raspuns!

6 răspunsuri:
| misterelvisz a răspuns:

Buna! In primul rand succes! Sfatul meu e sa incepeti cu o dieta echilibrata (chiar daca inca nu faceti exercitii!)... Dupa care aveti magazine specializate in produse pentru gym... dar atentie la ce produse ve-ti folosi, multe dintre ele au un efect "miraculos" care dispare odata cu ultimul exercitiu (piele cazuta, pierderea masei musculare, etc...) pentru toate astea va recomand sa folositi foarte putine produse sau chiar deloc...

| JohnnyBi a răspuns (pentru misterelvisz):

Du-te la scoala si invata lb. romana si lasa sfaturile ca esti pe langa total. singurul lucru micraculos este cum de naiba esti atat de prost pe subiectul asta si dai sfaturi. tu recomanzi? cand crezi ca suplimentele nutritive = piele cazuta? esti de o prostie monumentala. ve-ti? treci la scoala. si daca tot esti acolo treci si pe la orele de biologie si chimie

| misterelvisz a răspuns:

Jhonybi (sexual)... in primul rand iti multumesc ca iti faci griji pentru educatia mea! In al doilea daca tot vorbim despre subiectul "scoala" banuiesc ca ar fi mai bine sa citesti ce ai scris " cum de naiba"... de unde esti (de la tara bineinteles sau poate esti doar un taran de oras)! Iar eu chiar daca nu am frecventat prea mult salile de clasa iti pot da lectii in trei limbi straine... asa ca lasa ciocu mic si intoarcete la sapa ca aia e menirea ta infectule! Iar domnisoarei ii cer scuze... nu trebuia sa ma cobor la nivelu' tau de taran basit! O zi buna!

| misterelvisz a răspuns:

Jhhonybi(sexual) in primul rand oricine greseste dupa care... ce inseamna "micracol"? Si verifica expresia "cum de naiba"... esti agramat, incult, incompetent si pe deasupra mandru de prostia si nivelu' de idiotenie pe care il deti... du-te'n ***!

| MaraVasilescu12 a răspuns:

Incearca sa tii regim, sa nu mananci dulciuri, prajeli, fastfood.Incearca sa mananci peste, salate, lucruri mai usoare.Pentru exercitii, foarte multe abdomene, de toate felurile.Bafta multa tie si prietenului tau :*

| MaraVasilescu12 a răspuns:

Si nu ar fi indicat sa iei steroizi sau alte alea, doar vitamine si calciu, atata tot. Poti vizita un nutrtionist sau sa mergi la farmacie sa iei vutamine si calciu.