| ionut_8875 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu un program de antrenament de culturism cat mai bun, vreau sa precizez ca sunt deficit de spate, adica sunt foarte slab si mi se vad coastele.Si sfaturi daca se poate despre antrenament, alimentatie etc.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Primo a răspuns:

Doamne ce oameni ( auzi sa maninci, de mincat manica toata lumea depinde ce tip somatic esti ).Fii atent si eu am fost foarte slab adica aveam 1, 80 si 48 kg ( wtf?) dupa 2 luni de mers la sala aveam 1, 83 si 65 kg ( e destul de bine zic eu ). A si da multi inainte imi spuneau,,maninca mai mult'' dar nu era asta problema. Maninca carne, oua, lapte ( eventual ia si suplimente proteine nu te lua dupa astia care zic ca nu sunt bune ). Programul pentru inceput : Luni : Piept+Triceps ( abdomene faci la sfirsit) Marti: Pauza, Miercuri: Picioare+Umeri Joi:Spate+biceps (abdomene) Vineri:pauza Simbatatongueiept+Triceps(abdomene) Duminicasad faci cum vrei daca vrei pauza daca nu poti face Spate+ Biceps) Tu decizihappy

2 răspunsuri:
| accesoriisport a răspuns:

Aici ai cel mai bun program, cu poza http://www.accesorii-sport.myforum.ro/......-vt14.html

| Kimm a răspuns:

Sa mananci laughing)