| DeeaLoveGirl a întrebat:

Buna vreau sa ma ajutati de 3 ani incerc sa slabes macar 15Kg eu am 75kg si mie nu-mi place de loc asa cum arat eu nici nu stiu ce manca ca toata ziua sunt prin parc cu prieteni manc la o masa 3 feli de paine
dar manc porcari dela magazin dulcuri cipsuri etc si beau foarte multa cola

ca m-ati putea ajuta cu un regim alimentar dar nu medicamente sau ceaiuri dasea ca nu sunt bune de nimic

multumesc:*

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Ai putea incerca dieta dukan.A fost declarata dieta anului.E o dieta bazata pe proteine.Caut-o si daca ti se pare prea complicata iti dau alt sfat.Nu conteaza daca bei suc cu acid, nu acidul ingrasa ci zaharul din suc.Incearca sa bei cola zero sau pepsi light.In dieta dukan se recomanda unul din aceste 2 sucuri.Tatal si sora mea au tinut aceasta dieta si au baut numai pepsi light. Apoi, incearca sa eviti zaharul pe cat de mult posibil. Daca nu slabesti degeaba faci mishcare pentru ca masa musculara va creste peste grasime.Mananca mai des si mai putin.Eu mananc fffff multa paine pentru ca-mi placehee hee dar imi iau ori neagra ori cu seminte, de secara cred ca se numeste.Totusi,dieta Dukan este singura care a avut efect la tatal si sora mea.Intr-o luna ea a slabit cam 10 si tata vreo 15. Tatal meu a tinut-o mult mai strict.Are 4 etape. Daca le respecti vei avea rezultate f bune.

5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

In primul rand nu mai bea nici un fel de suc si mai putine dulciuri si cipsuri si n-ar strica ceva mișcare

| BiuL a răspuns:

Ce inaltime ai?
Cum sa mananci la masa 3 felii de paine? Eu nu mananc atat paine in 2 zile, cola e drept ca beau si eu si dulciuri mananc, dar ideea e ca nu trebuie sa renunti la nimic doar sa limitezi. Nu mai mananci 3 felii de paine, mananci 1, nu mai bei 2 l de cola pe zi, bei; nu mananci chipsuri si dulciuri numai daca chiar ti-e foarte pofta si manaci doar un pic asa de pofta
Sport, eu mereu cand am mers la sasa nu m-am tinut deci trebuie sa gasesti sa iti faci ceva ce iti place, plimbari, inot, jogging, sarit coarda, baschet stiu eu ce iti place tie si mai bine gaseste-ti o prietena care sa aiba o problema asemanatoare, va puteti sprijini si impulsiona reciproc.
Am auzit ca ajuta si masajele, trebuie sa bei si mult apa plata si eventula fa o vizita la medic, cine stie poate ai si o dereglare hormonala si in final nu te astepta sa slabesti peste noapte, ai rabdare, fi perseverenta si vor aparea si rezultatele, bafta!

| CubDeGheață a răspuns:

Sfat - > Poti sa tii ce curi de slabire vrei tu. Daca nu faci sport nu faci nimicwinking. Sfatu` meu. Lasa cola si dulciurile. Nu stiu de ce te mai mununezi ca nu reusesti sa slabesti cand tu dai pe gat cola si bagi in stomac ciocolata si cipsuri raised eyebrows.

In fine. Cine sunt eu sa te judec? Sunt aici sa te ajut.
Deci. Nu mai consuma chimicale si prostii care ingrasa si ia`te de alergat.
App. Cati ani ai?

| Irina28 a răspuns:

Pai ce astepti?! Stii de ce trebuie sa slabesti, si ce te opreste de la slabit?! eu cred ca da... Painea, porcarii, dulciuri, cipsuri, cola. Alearga 10-15 min o saptamana, a 2a saptamana mareste timpul...Fa exercitii fizice.