| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum pot sa slabesc in carantina asta? Am regim, nu mai mananc paine, dulcuri.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa intelegi ceva,tu acum nu consumi dulciuri,paine dupa ce vei slabi vei consuma iar,e vei ingrasa iar, dietele sunt o mare porcarie,soluia este schimbarea stilului de viata,a pune pret pe ceea ce consumi,painea nu vad ce aduce bun organismului,alege painea cu cereale,dulciurile nu aduc nimic bun si doar creste riscul de diabet,tensiune,cancer le inlocuim cu fruce,legume alea aduc carbo buni,vitamine, carne de pui, porc, peste, seminte, avocado sunt atatea alimente sanatoase si gustoase, capusunile =putine calori de exemplu, sport =ce faci toata ziua? alearga minim 30 de min pe zi nu sta, statul duce la pofte, nu manci de foame si poftele, majoritatea nici nu stiu cum e sa fii infometat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport! Dacă nu afara la alergat, în casa : sa faci exercitii fizice!

| RaduCPM a răspuns:

O viață ai!
Mănâncă tot ce îți poftește inima!
Singura soluție e să faci exerciții fizice! Acele antrenamente de doar 5 minute pe care le vezi pe YouTube chiar funcționează! Și arzi calorii!
Prin dieta, tot ce faci este să nu mai pui pe tine mai mult decât ai? Prin exerciții slăbești!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduCPM):

De fapt prin deficit caloric slabesti. Exercitiile de 5 minute sunt o MIZERIE, la un antrenament cat de cat serios doar incalzirea dureaza 15 minute + 1 ora antrenamentul.

| RAY a răspuns (pentru RaduCPM):

Ce gandire poti avea, nu traiesc ca sa manci si manci ca sa traiesti, 5 min de sport e o gluma

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.

| D1403 a răspuns:

Dieta in functie de organsimul tau +sport.Eu am urmar o dieta 333(gasesti detalii pe google), in am scazut in 3 saptamanii aproape 7 kg.

| RAY a răspuns (pentru D1403):

Apoi in cat timp recuperezi alea 7kg?

| D1403 a răspuns (pentru RAY):

Daca in momentul in care renunti la dieta, nu reincepi sa faci combinatii aiurea si nu mananci gresit, cu siguranta nu se vor pune inapoi.

| RAY a răspuns (pentru D1403):

Ceea ce fac doar 1% din cei care baga diete, mult noroc

| Cosmin86 a răspuns (pentru D1403):

De-asta e mai bun un stil de viata decat o dieta, eu am slabit 18kg cu un stil de viata pe care il tin si azi (dupa 8 ani).

O dieta e cu adevarat buna cand o poti tine macar 40 de ani, ca sa vezi diferenta intre dieta si stil de viata.

| Catalinlupu23 explică (pentru Cosmin86):

Ce dieta, as vrea sa incep si eu dieta ta daca se poate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Tocmai am zis ca NU tin dieta, ci un stil de viata.