| 111111111111111111111111111111111211111111111111 a întrebat:

am 17 ani si am 68 de kg si vreau sa ma apuc de sala.
as vrea sa iau si ceva gen xtrempower credeti ca obtin rezultate? in 6 -5 luni?

Răspuns Câştigător
| starOut a răspuns:

Inainte de a te arunca sa cumperi suplimente consulta un nutritionist, o sa-ti trebuiasca o dieta daca vrei sala + suplimente. De ce? Deoarece ce mananci intr-o zi trebuie echilibrat nu poti manca cand vrei si ce vrei asanu o sa obtii rezultate. Mai ales daca te apuci sa bagi la suplimente fara sa stii ce cantitate ar fi bine sa iei si de cate ori pe zi, risti sa te supraalimentezi, excesul de proteine nu-ti va aduce rezultate sa stii, iti trebuie o dieta. Si daca o sa cumperi pudre proteice pentru shake-uri cum ar fi Whey Gold de exemplu, va trebuii sa adaugi carbohidrati si ceva grasimi altfel le iei degeaba ca proteina nu se va absorbii fara prezenta celorlalte doua. Sper ca ai inteles, bafta!

1 răspuns:
| MisterSTAG a răspuns:

Eu am obtinut rezultate in doar 2 luni.Si am luat proteine doar vreo 3 saptamani.Intr-adevar, daca te tii serios de sala, mananci bine si dormi suficient, toate astea combinate cu un supliment bun vor da super rezultate.