| Poseidon69 a întrebat:

Buna Ziua,

Am un prieten care a spus ca dai mai tare cu podul palmei decat cu pumnul si aproape o gramada spun ca cu podul palmei dai mai tare. e adevarat?

Daca da argumentati va rog

2 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Cum sa dai cu podul palmei? Unde sa ii dai, nu prea are sens sa tii mana dreapta si sa dai asa cand te bati cu careva.laughing Cine esti tu sa dai asa?laughing Doar daca dai din fundul gradinii sa dai cu precizie, dar pana dai te bate ala de te face scrum.

| ionut332 a răspuns:

Intr-un fel sau altul da, dar cu pumnul doare mai tare deoarece practic dai cu oasele.