| IronArm a întrebat:

Buna ziua, care sunt cele mai bune produse pentru dezvoltarea oaselor?

Răspuns Câştigător
| Alexutzu_Alex_1994_u2Ik a răspuns:

Carnea de vita contine proteine, zinc, complex de vitamine B si desigur, fier – nutrienti esentiali pentru dezvoltarea musculara si a fortei, dar si niveluri ridicate de acid linoleic conjugat (CLA), cel care te va ajuta sa dai jos din grasime si sa dezvolti masa musculara curata.

De asemenea, carnea de vita este si principala sursa alimentara de creatina – cea care iti furnizeaza doza optima de energie si nu numai. Carnea de vita ajuta si la preventia cancerului de prostata datorita continutului de seleniu.
Sfecla

O sursa grozava de betaina, cunoscuta si ca trimetilglicina, acest nutrient nu numai ca accelereaza refacerea ficatului si a articulatiilor, dar s-a dovedit in urma unor studii clinice si faptul ca ar creste si forta si puterea musculara.

Sfecla iti furnizeaza si o doza de oxid nitric ceea ce, dupa cum probabil stii deja, iti va imbunatati rezistenta fizica si nivelul energiei, dar si capacitatea de recuperare.
Orezul brun/orez salbatic

Orezul brun sau cel salbatic este o cereala integrala cu digestie lenta care iti furnizeaza o doza de energie pentru o lunga durata de timp, ceea ce te va mentine in forma pana la antrenament, in timpul antrenamentului si, daca asta urmaresti, te va mentine si satul pentru o perioasa mai indelungata.

Orezul brun te poate ajuta sa iti sporesti productia de hormon de crestere uman (HGH), care este critic pentru incurajarea dezvoltarii masei musculare, a slabirii si pentru cresterea fortei.
Fructe

Valoarea fructelor depaseste simpla refacere a depozitelor de glicogen, dar sa vedem care sunt cele mai eficiente fructe pentru culturism. Atata timp cat te incadrezi in aportul necesar de carbohidrati pe zi, poti consuma si cateva portii mici de fructe fara a risca sa te ingrasi.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Pastilele HGH Support ajută.