| Xw3R a întrebat:

Doresc şi eu să cumpăr de la farmacie nişte pastile care conţin calciu, magneziu şi zinc (pentru dezvoltarea oaselor, muşchilor etc). Ce pastile sunt mai bune, preţul lor şi numele lor, bineînţeles!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Eu am folosit WalMark, costa undeva la 15 lei.

| Xw3R explică (pentru Frank51):

Și este bun? Te-a ajutat să te mai dezvolți atât în masă musculară cât și în înălțime? Mai multe detalii, te rog!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand compexul de calciu-magneziu zinc este pentru o mai buna functionare a sistemului imunitar, ajuatnd la relaxarea muschilor si la consilidarea oaselor.
Aceste vitamine nu ajuta la cresterea muschilor sau a oaselor, doar ajuta sistemul tau imunitar, dupa cum am explicat mai sus.
Daca ai manca mai multa branza, nu ai mai avea nevoeid e calciu.
Bineinteles ca poti lua aceste vitamine din hrana de zi cu zii, daca te straduiesti sa manaci multe fructe si legume.

| Xw3R explică (pentru Violleta2022):

Sunt si suplimente, proteine ce ajută la dezvoltarea muşchilor şi a oaselor, dar nu ştiu ce să iau...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xw3R):

Steroizi si proteinele iti opresc cresterea in inaltime, ajutand la dezvoltarea muculaturii
Tu ce vrei pana la urma?
Pentru ca, sportul nu iti afecteaza una sau alta, dar practicandu-l zilnic, iti stimulezi corpul sa creasca sis a se dezvolte armonios.
Evident, mancand si hrana sanatoasa

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce pui steroizii si proteinele in aceeasi ecuatie? Tu nu realizezi ca sunt doua lucruri total diferite?

| Xw3R explică (pentru ForeverAlone97):

Păi, o sa fac baschet și doar o să mă înalț puțin, dar mainile o să rămână la fel, se văd oasele de la încheieturi...

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Xw3R):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar baschetul nu te inalta

| Xw3R explică (pentru ForeverAlone97):

Atunci ce te înalță?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Xw3R):

Nimic. Inaltimea este genetica

| Violleta2022 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu le-eam pus in aceeasi ecuatie de flroi de mar, doar am mentionat ca sunt luate de cei care merg la sala, ca sa-si umfle muschii.

Răspuns utilizator avertizat