| CuTup3u a întrebat:

Buna ziua!

Cine imi zice si mie ce exercitii ar trebui sa fac un abdomen muscular mare in scurt timp, sa am patratele si tot ce trebuie, am incercat sa fac abdomene dar nu stiam mai exact cum, cand faceam se incorda doar partea de sus si vreau si jos.

Vreau sa imi ziceti mai pe direct ca sa am un abdomen cu patratele trebuie sa fac x abdomene de y ori si un video cum se fac corect si pe langa asta imi mai puteti arata alte exerciti care ar trebui sa le fac pentru celalte parti.

Nu am timpu necesar sa ma duc la sala si 30 de min pe zi sa fac exerciti am timp.

Multumesc frumos!

P.S puteti sa imi dati si o dieta sanatoasa ca sa ma dezvolt mai bine, ce ar trebui sa mananc si ce nu...

2 răspunsuri:
| Vladut500 a răspuns:

Patratelele 6 pack se fac 90% in bucataria 10% prin abdomene eu iti voi spune mai exact ce trebuie sa mananci pentru a face un six pack de invidiat insa depinde si de vointa ta
BON SA INCEPEM:

Dimineata: 3 oua fierte dintre aceste 3 oua pastrezi decat un galbenus intr-un ou cu fulgi de ovaz simpli amestecati cu iaur de capra sau de vaca(as recomanda de capra) si un fruct la alegere mar/banana/etc...

Gustarea de la ora 12:00
2 felii de paine integrala cu branza de capra o rosie si chiar si carne daca vrei insa numai(curcan, pui, vita)

14:30:
250 g Piept de curcan/pui la cuptor cu cartofi nature/paste integrale sau orez brun ai de ales

19:30
Peste la cuptor cu salata de varza/verde sau legume puse in apa clocotita insa nu mai mult de 15-20 de secunde sa fie mai nefacute

21:00
10-14 migdale cu o felie nu foarte mare de branza de capra (te va ajuta sa nu ai stomacul gol peste noapte)

Sper sa respecti acest program alimentar si vei avea rezultate:)

Apropo abdomenele se fac asa
http://www.getfit.ro/antrenament/exercitii-culturism/crunch.html :)

Si am uitat sa-ti spun sa nu consumi

Cartofi prajiti
Sucuri din comert
Produse de patiserie
Produse de cofetarie
Dulciuri din comert
Chipsuri
Alcol
Tigari
Pui prajit(in general nimic prajit)

Recomand sa lasi carnea la cuptor nu foarte facuta mai inabusita asa poti mai fiarta:)) are mai multe proteine

Sper ca team fost de ajutor si sa te ti de program :)

| MrMuscolo a răspuns (pentru Vladut500):

Este bun programul pe care il recomanzi, Numai ca in loc sa manance la ora 21:00 migdale, numai bine le mananca imediat dupa micul dejun doar migdale! Si seara mananca cum ai spus si cu branza, Cred ca ar fi o sursa mai buna de proteine