| Burcă_Laura_1995 a întrebat:

Mi-am facut un abonament sala de 2 zile, dar in cadrul salii nu exista instructor. As dori sa-mi recomandati un program, cum ar trebui sa lucrez avand in vedere ca vreau sa-mi formez abdomenul, picioarele, mainile, adica tot. Multumesc tare mult! As fi tare recunoscatoare sa-mi recomandati voi ceva ce faceti. Sincer, nu ma prea pricep si nici nu sunt foarte sportiva! Multumesc tare mult!

3 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

In primul rand alimentatia este baza si dupa aceea exercitiile! uite aici in legatura cu alimentatia:http://www.culturism.ro/......domen.html dupa aceea cel mai important lucru este odihna minim 8 ore iar dupa aceea antrenamentul:http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html iar pentru celelalte grupe tot acolo, doar ca alegi grupa respectiva!

| whein1991 a răspuns:

Buna, incearca antrenamentul asta : luni piept marti spate abdomen miercuri picioare joi umeri abdomen vineri pauza sambata brate, in fiecare zi 10 min cardio, bafta.

| maghiaru94 a răspuns:

Avand in vedere ca vrei sa te definesti, trebuie sa lucrez abomenul cat mai mult, la diferite aparate, dar zic ca nu trebuie sa lucrez doar o grupa musculara, lucreaza pe grupe ex: Luni : triceps cu piept, Marti: spate cu biceps, Miercuri : picioare+ abdomen, Joi pauza, VIneri : Uneri trapez si sambata si dum poti lucra din nou abomen daca doresti, sper sa te ajute, bafta!