| anonim_4396 a întrebat:

Se mai poate trata sau corecta prin recuperare medicală si sport devierile coloanei (lordoza sau cifoza) la 21 de ani? Va rog sa ma ajutați. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Orice e posibil, dar daca esti plinuta trebuie mai întâi sa slabesti. Încearcă sa dormi fara perina, cauta si pe Youtube exercitii.

| Gabidan2000 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Este despre fratele meu de 21 de ani si este slab (1, 83 m si 69 de kg)

4 răspunsuri:
| Gabidan2000 a răspuns:

Va rugam! Mai dorim o părere si in caz de e un specialist sa ne spună mai multe lucruri despre astea!

| Gabidan2000 a răspuns:

Nimeni in acest topic specialist?

| Alexandruuu88 a răspuns (pentru Gabidan2000):

Mai trebuie sa faca si exercitii pentru întărirea mușchilor din zona spatelui, din cauza asta apar cele mai multe probleme legate de coloana