| CalinMocanu a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o intrebare, sper sa ma puteti ajuta...
Imi place foarte mult fotbalul, joc destul de bine la varsta mea, mentionez ca am 16 ani. Stau la sat in apropiere de orasul Roman jud. Neamt, as vrea sa trimit la un club de fotbal de la noi din tara gen Viitorul sau Iasi un filmulet cu mine cum joc, credeti ca as avea vreo sansa, sa ma contacteze? Toata lumea ma lauda din sat cu care am jucat cu oameni maturi care au jucat fotbal la viata lor... si le place parintilor mei cand aud laude ca joc bine, varul meu a jucat la juniori la Barcelona...

3 răspunsuri:
| NegruAlb a răspuns:

Nu stiu daca ar merge cu un filmulet, cel putin la noi in tara. Oricum, te-ai duce sa locuiesti in alt oras la 16 ani? cu scoala ce faci? ...incearca la Piatra Neamt daca au juniori. In orice caz, daca esti talentat si iti place ceea ce faci nu te lasa si incearca sa iti atingi visul.
Bafta!

| CalinMocanu explică (pentru NegruAlb):

Asta e daca ar avea scoala la ei. Sau pnm nu stiu, oricum multumesc pentru parerea ta

| NegruAlb a răspuns (pentru CalinMocanu):

Vezi daca nu cumva are viitorul academie si in Piatra Neamt, ca s-a extins in mai multe orase. Cu placere!