| Curcubeu2359 a întrebat:

Vreau raspunsuri la subiect si daca se poate de la oameni care au facut asta. Am 20 de ani, 185 si nu reusesc nici cum sa trec de 65-70 de kilograme. De cand ma stiu am fost tipul slabut, dar constitutia imi este cat de cat bine formata si stau destul de bine cu forta. Problemele au inceput de pe la 14 ani cand intr-o vara m-am inaltat cu peste 15 cm. Am inceput insa sa ma satur de felul cum arat, am fost la sala aproape 2 luni insa nu se pune nimic pe mine, greutatea mea este constanta indiferent de cat mananc. Intrebarea mea este, sa continui sa a duc la sala si sa incep sa iau proteine sau sa ma apuc de un sport de contact? gen mma, muay thai sau orice gen de karate.
Va multumesc

10 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Sper ca glumesti nu? Tu te duci 2 luni la sala si vrei rezultate? Imi pare rau dar mentatlitatea ta este de vina nu corpul tau.Tu vrei sa faci in 2 luni ce fac altii in 2 ani?

| Matrixy a răspuns:

Incearca cu proteina si antreneaza-te la sala. Dupa o luna vei vedea daca se schimba ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Matrixy):

Vrei sa spui carbohidrati, nu proteina.

| Matrixy a răspuns (pentru Cosmin86):

Proteina chiar. Se vinde prin magazine specializate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Matrixy):

Stiu ma unde se vinde, folosesc de 10 ani, nu-mi spui tu mie asta.

Dar proteina reface fibrele dupa antrenament.

Ca sa cresti trebuie sa ai carbohidrati DUBLU fata de proteine.

Mai documenteaza-te, copil mic.

| Matrixy a răspuns (pentru Cosmin86):

Fu*** ma...cui spui tu copil mic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Matrixy):

Tie, se vede clar ca asta esti. Un copil mic si firav, care isi da si el cu parerea.

Si ca fapt divers, proteina se gaseste si in mancare, nu doar in magazine specializate, copil mic ce esti.

| Matrixy a răspuns (pentru Cosmin86):

Atunci de ce mai dai intrebari aici pe TPU daca te crezi asa destep?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Matrixy):

Unde am pus eu "intrebari" pe TPU? Eu RASPUND la sport ( peste 19.000 de raspunsuri la sport si nutritie ) si aici si pe culturism.ro

| Curcubeu2359 explică:

Nu vreau sa cresc instant dupa 2 luni de sala, dar nu simt o diferenta prea mare in greutate. Ma rog, nu eu, cantarul. Vreau sa pun cam 10 kg pe mine. Deci carbohidrati sau proteine?