| Adutzu2 a întrebat:

Cabd faci tractiuni la bara exista doua posibilitati: ori cu palmele spre tine, ori cu dosul palmelor spre tine. Care e diferenta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai palmele spre tine iti antrenezi in special bicepsii, tricepsii, pectoralii, lucru dat fiind de sustinerea greutatii corpului la acest nivel. Atunci cand favorizezi dosul palmelor sa fie spre tine, tensiunea musculara cade mai mult pe mischii spatelui (marele dorsal, marele dintat, trapezi etc).

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pectoralii? Apuca-te de sah

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exista mai multe tipuri, gen palmele una spre cealalta ( tractiuni cu priza neutra ).

| Moonlight15 a răspuns:

Sunt tractiuni pentru biceps, triceps cand ai palmele spre tine. Cu dosul palmelor intra trapezul, spatele in general.

Răspuns utilizator avertizat