| RAY a întrebat:

Cam cate grame de proteine, carbo, grasimi ar trebui daca vreau sa slabesc?
Vad ca pe high carb nu slabesc, sa trec la high protein?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mai bine intrebi cate Kcal pe zi trebuie ca sa slabesti, ca restul nu conteaza.

| RAY explică (pentru Mosotti):

De maine bag high protein

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Poti sa bagi higj carbo, daca ai mai putine kcal decat arzi, vei slabi, daca ai high protein dar ai cate kcal arzi, nu slabesti, te mentii, e doar un exemplu.

| alina2k18 a răspuns:

laughing
Pai nu faceai tu planuri alimentare pentru slabit mai Ray?
High protein se stie laughing fara socoteli si calculat calorii la sangewinking
Am mancat ieri juma' de kil de carne laughing azi am cu 500 grame mai putin pe cantar yuppywinking
Si apaaaa multa se stieeee
Te invit la juma de tava de cheese cake proteic daca vrei ceva dulcewinking

| RAY explică (pentru alina2k18):

Nu sunt dz sa stiu totul

| Pamanteanul a răspuns:

Echilibru, dar mai puține grăsimi saturate și mai multe grăsimi nesaturate, polinesaturate, pe primul loc trebuie carbohidrați pe al doilea proteine și pe ultimul loc grăsimi.

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Carbohidratii sunt inamicii nr.1 in slabit