| Ihave100lei a întrebat:

Cam ce imi puteti spune despre karate? Adica sunt fata si as vrea sa ma apuc ds karate.Ce calitati ar trebui sa am, ce fac pe acolo etc

Răspuns Câştigător
| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.Karate este o artă marţială japoneză în care trebuie să te ţi de antrenamente şi să ai perseverenţă dacă vrei să obţii anumite talente marţiale sau centuri.Trebuie să ai o condiţie fizică bună.
Acolo se fac destule antrenamente.Cel mai bine cauţi în judeţul tău, oraşul tău un club sau o sală de karate şi vezi cum decurg antrenamentele acolo.
O seară bună şi sper să te fi ajutat răspunsul meu!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai banu și te invață sensei (instructorul)

| Crackman a răspuns:

0 calitati.
Le inveti acolo.
Auto aparare.
Tehnica de stapanire a furiei
Juramantul ca nu vei folosi ceea ce inveti in alte scopuri.

| AnastasiaK a răspuns:

Pai precizeaza stilul daca vrei un raspuns concret...de asemenea, te intereseaza kata sau kumite?