| Vlad_2050 a întrebat:

De curand ma gandeam sa ma apuc de arte martiale si sunt intr-o dilema. Ce sa aleg intre Karate Kyokushinkai, Karate Wado-Ryu si Kung Fu? Daca imi puteti spune avantajele si dezavantajele fiecarui stil si as dori sa imi raspunda cei care sunt specializati in aceste domenii(sensei/practicanti). Multumesc anticipathappy

2 răspunsuri:
| spad3r a răspuns:

Eu zic asa KUNG FU e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inceput gresit.nu te mai apuca. avantaje, dezavantaje. tu crezi ca esti la targ si negociezi? stii macar ce inseamna martiale? si de ce sunt arte? mai vlade.asta e un mod de viata de a te implini, fizic psihic si moral.iti educi trupul si mintea le aduci in armonie impreuna si cu natura si tot ce in jurul tau.iti inchipui ca inveti sa te aperi sau sa lupti si gata? ai de munca frate.in arte martiale nu intri cand vrei si pleci cand vrei.intri cand vrei si iesi cand mori. daca nu, nu mai intra.