| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutate tuturor, de curand am cumparat:

-Creatina http://www.megaproteine.ro/Creatina/ON-Creatine-Powder-3 00-gr/
-Proteine pentru masa musculara http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/95-mass-forte-crea tin-r.html
-L-Carnitine Extreme Dymatize http://www.megaproteine.ro/......e-Extreme/

Si ma intrebam daca este bine sa iau in acelasi timp creatian cu pastilele carnitine inainte de o juma de ora dupa antrenament. Am auzit ca daca iau si creatina si carnitina se bat cap in cap si isi fac efecul. Voi cum credeti ca este bine?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce suplimente a luat, probabil a luat anabolizante sau steroizi, care sunt cu totul altceva.

Eu folosesc de aproape 10 ani suplimente si am o sanatate foarte buna, mai buna decat majoritatea celor din jurul meu.

P.S. : da si tu reply la mesaj, nu mai raspunde ca mesaj general, sa primeasac si utilizatorul notificare cand scrii ceva.

Si cum il chema pe ala care a murit? Si ce a luat mai exact? Suplimentele sunt mancare concentrata, nu au cu ce sa te afecteze la sanatate.

P.P.S. : la skandenberg forta conteaza cam 30 %, 70 % conteaza tehnica si izometria + incheieturile

9 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Iti zic eu mai bine cresti natural deoarece dupa aia o sa ai ceva problme cu sanatatea dar faci cum vrei. Nu este bine sa le ei in acelasi timp deoarece se considera ca si o supradoza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TudyCFR):

Si cu suplimente tot natural e, daca esti complet pe langa abtine-te

| TudyCFR a răspuns:

Stiu ca ii natural dar mai bine simplu natural natural fara suplimente doar cu o masa echilibrata in fiecare zi si iti spun ca va da roade dupa o vreme si nu vei fi urias si fara forta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TudyCFR):

Si cu suplimente esti urias si fara forta? laughing

Nu ai nicio tangenta cu sportul asta, nu?

| TudyCFR a răspuns:

Ba da si eu fac dar nu am luat nimic si nici nu o sa iau de exemplu am avut un prieten si mai am 1 din pacate unul a murit. Cel care a murit a luat suplimente si era foarte mare si ridica mult iar astalalt nu a luat nimic niciodata si era putin mai mic si ridica aproape la fel dar el facea sala de mic si a crescut rapid si cel care nu a luat nimic era mai tare ca si astalalt in skander si in mai multe lucruri si la alergat rezista mai mult de asta am raspuns asa.

| TudyCFR a răspuns (pentru Cosmin86):

Scuze daca te-a suparat primul raspuns dar cam asa credeam eu ca cel mai mare care o luat nu avea rezistenta aproape de loc si... oricum SA CRESTI MARE...

| Cosmin86 a răspuns (pentru TudyCFR):

Mai documenteaza-te, ok?

| TudyCFR a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok dar stii daca nu am luat nu prea aveam de unde sa stiu. Scuze din nou.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TudyCFR):

Depinde ce suplimente a luat, probabil a luat anabolizante sau steroizi, care sunt cu totul altceva.

Eu folosesc de aproape 10 ani suplimente si am o sanatate foarte buna, mai buna decat majoritatea celor din jurul meu.

P.S. : da si tu reply la mesaj, nu mai raspunde ca mesaj general, sa primeasac si utilizatorul notificare cand scrii ceva.

Si cum il chema pe ala care a murit? Si ce a luat mai exact? Suplimentele sunt mancare concentrata, nu au cu ce sa te afecteze la sanatate.

P.P.S. : la skandenberg forta conteaza cam 30 %, 70 % conteaza tehnica si izometria + incheieturile

| AntrenorFitness a răspuns:

L-carnitina si creatina se bat cap in cap, una scoate apa din organism iar cealalta o retine. Nu faci decat sa iti dai receptorii peste cap. Iti recomand sa iti alegi oboectivele clar si sa mergi cu suplimentele potrivite.