| cozmalau a întrebat:

Cand fac exercitii pentru masa la sala cat de tare sa ma fortez? sa ridic greutati mari care abia le ridic sau mijlocii, ca sa simt ca dupa ce termin o serie sa mai pot face 2 repetari?

9 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Greutatea cat mai mare, bagi maxim ca un urs, sa iti atingi limita corpului, totusi cu conditia sa le executi corect.

| dyk3yy a răspuns (pentru nesuferit):

Iti plac ursii laughing)

| dyk3yy a răspuns (pentru nesuferit):

Ursii nu merg la sala happy

| Nickname1890 a răspuns:

O greutate cu care sa poti sa faci maxim 6-7 repetari CORECTE! Deci maxim 6-7 inseamna ca pe a 8-a nu o mai poti face, cel putin nu mentinand forma corecta a exercitiului.

| cristi1505 a răspuns:

Sa ridici o greutate optima care nu iti permite sa executi mai mult de 12 repetari pe o serie.Maxim 12.

| afrodita3333 a răspuns:

Degeama ridinci din cele foarte grele daca poti sa le ridici doar o data.Ridica cat poti tu in asa fel incat sa poti face mai multe repetari/serii.

| dyk3yy a răspuns:

Fa u greutati care sa-ti permita sa faci 8-12 repetari.

| psica a răspuns:

Mijlocii e mult mai bine...nu trebuie sa te forțezi din prima.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Alege greutatile in asa fel incat sa-ti permita sa faci 6-8 repetari, 3-4 serii, te poate ajuta un prieten la ultimele repetari.