| ZuzuInGerin22 a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare. Cum pot fi mai bun la fotbal daca nu am abilitati tehnice? Adica pot sa joc la sigur, sa fac o preluare, o centrare, etc, dar cand vine vorba de dribling, de jocul pe spatii inguste, etc nu ma mai pricep. Dar m-am informat si am aflat ca, chiar daca nu am abilitati tehnice foarte bune, ma pot baza pe fizic, adica rezistenta si forta si pot fi o arma pentru echipa mea. de ex in ultimele minute, cand toti sunt obositi, pot sa atac mai usor daca sunt odihnit. Ce ziceti, ar fi o idee sa ma concentrez pe fitness astel îmbunătățindu-ma ca jucator la fotbal?

5 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Te bagi intr o echipa

| Alexalex1000 a răspuns:

Prin antrenament mult... Îți vei da drumul... Unii își dau drumul mai ușor alții mai repede depinde de om. Daca te antrenezi o sa vezi că dintr-o data o să-ți dai drumul la picioare. Poți juca că fundas

| ZuzuInGerin22 explică (pentru Alexalex1000):

Dar merita sa lucrez la rezistenta si conditie fizica pana atunci? Macar sa fac diferenta pe teren in alt fel pana ma învăț sa fiu mai tehni

| Alexalex1000 a răspuns (pentru ZuzuInGerin22):

Normal că poți, este un avantaj

| GeorgeCosmin a răspuns:

Fizicul se îmbunătățește ușor, doar găsești un program de training pentru sprint și stamina. îți recomand să te axezi doar pe tehnica, îmbunătățește-ți controlul și driblingul. dacă faci asta constant nu ai cum sa nu devii "bun".