| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cel mai batran fotbalist care a participat la un campionat mondial de fotbal?
a)Samuel Eto
b)Roger Milla
c)Peter Shilton
d)Paolo Maldini

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Nicio varianta de raspuns nu este corecta. Recordul a fost doborat chiar la aceasta editie de campionat mondial, portarul Faryd Mondragon (43 de ani) devenind cel mai varstnic jucator al acestui turneu all-time. El a intrat pe finalul meciului Columbia - Japonia. tongue

Dar presupun ca joci un QUIZ fotbalistic, care e neactualizat din cate vad. Raspunsul corect din variantele tale este b. Camerunezul Roger Milla detinea acest record pana sa-i fie doborat.

| LimonadaBaa a răspuns:

Nici unul portarul Columbiei Faryd Mondragon este cel mai batran.Are 43 ani

| ady1o a răspuns:

Faryd Mondragón 43 de ani