| a0u1 a întrebat:

Care e diferența dintr-un pumn în gură luat cu o mănușă de box și unul cu mâna goală?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sa nu te gandesti ca manusa este facuta pentru diminuarea impactului/loviturii, ea este facuta sa protejeze mana luptatorului.Deci singura diferenta este ca mana celui care loveste va ramane intacta.Nu putem spune acelasi lucru si despre mandibula nefericitului...

| octav005 a răspuns:

Cea cu manusa va fi mai puternica decat mana goala.

si daca nu ma crezi. le poti incerca pe pielea ta, pe barba ta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru octav005):

Da, dar impactul e mai rau fara manusa.