| master_5076 a întrebat:

Care este cea mai buna lovitura de pumn din lume.

Răspuns Câştigător
| lumeamea a răspuns:

O lovitura cu pumnul incepe cu o pozitie buna, echilibrata si o tehnica precisa. Este mai mult decat o miscare a bratului - intregul corp conlucreaza pentru a lansa pumnul.In filme vedeti boxeuri care dau lovituri salbatice care arata dramatic, dar in realitate este dovada unei tehnici slabe. Tineti-va loviturile stranse, controlate si precise. Cea mai buna lovitura de dat este aceea la care adversarul dvs este cel mai vulnerabil in acel moment.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Cea mai buna lovitura e aceea care iti pune adversarul la pamint.happy