| AllChim a întrebat:

Care este cel mai bun program de culturism care sa te ajute in cresterea masei musculare dar totusi nu pentru definire?(si totusi fara proteine)

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fara proteine? adica sa stai NEMANNCAT?

Sau esti doar un copil mic, care HABAR NU ARE ca proteine = mancare?

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, unele legume ( quinoa, fasole, mazare ). Chiar si in alune, nuci, ciuperci, caju, migdale sunt proteine ca lumea.

| AllChim explică (pentru Cosmin86):

Ma refeream la proteine de genu pro mass, GF-X8

| Cosmin86 a răspuns (pentru AllChim):

Alea sunt weight gainere, bazate pe carbohidrati, nu pe proteine.
Tu probabil te referi la concentrate proteice.

Invata sa te exprimi :

proteine = mancare ( anumite mancaruri )
suplimente cu proteine = ce ziceai tu

Ai macar 5 mese pe zi? (dar consistente si cu proteine, nu ciorbe si supe ).

Daca da, n-ai nevoie de suplimente la cutie, altfel nu faci nimic nici cu cel mai tare program de culturism

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Depinde de la om la om aici. s-ar putea ca o persoana sa nu aiba aceleasi rezultate ca tine, folosind acela'si program. deci sunt multe prgrame bune de antrenament.