| Afganistanu_9917 a întrebat:

Care este cel mai tare sport dintre karate, box, judo, kung fu vreau sa ma apuc de un sport si vreau sa fie cel mai bun.
Dau funda >:

Răspuns Câştigător
| 54ndy a răspuns:

Judo.

13 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Muay thai dupa parerea mea, de departe cel mai 'bun' dintre ele. Este cel mai violet si aproba cele mai multe tipuri de miscari. Judo de-asemenea. Insa cele cu priza sunt mai mult tehnica decat full-contact. Acum ramane de vazut cine e mai bun cel cu tehnica sau cu anduranta.
Iti spun muay thai doarece, e foarte rapid, violent, cu strategii multe de lupta si nu trebuie sa fi neaparat 'facut' pentru a-l practica. Cat mai fibrat, cu oase cat mai tari si cat mai agil/rapid.

Multa bafta!

| PetreConstanta a răspuns:

Aikido

| BlueR a răspuns:

Daca ai ocazia si posibilitatile, apuca-te de muay thai.
Ceva gen asta: http://www.youtube.com/watch?v=_3B3ewrlYOA&feature=fvwrel
Mai uita-te pe youtube! :D Super!
Nu stiu daca ai vazut Ong Bak 1, 2, 3.

| asz a răspuns:

Judo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aikido.sau fuga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karate Shotokan happy

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Karatele este superior

| anyia a răspuns:

Daca vrei sa te apuci de "cel mai tare sport din lume" nu inseamna ca vei fi si "cel mai bun" pentru ca trebuie sa ai talent la asa ceva. Apuca-te de ce-ti place si acolo unde crezi ca chiar poti fi cel mai bun.
PS: cel mai bun sport, recomandat de parlamentarii romani este statul degeaba sau somnul. Te relaxeaza si poti fi "the best" fara prea mult efort.

| Mtz_1845 a răspuns:

Iti recomand wing chun, desi a fost creat de o femeie, este unul dintre cele respectate stiluri de lupta. Unii dintre cei mai buni actori practica acest stil de lupta. Acest stil a devenit celebru datorita maestrului chinez Ip Man( probabil ai vazut filmele Ip man 1 si Ip man 2 care e bazat pe fapte reale). Ip Man a fost cel care l-a antrenat pe Bruce Lee. Deasemenea Steven Segal, Chuck Norris si, dupa parerea mea, cel mai bun dintre acestia, Donnie Yen. Dar nici un stil de arta martiala nu e rau. asa ca poti sa practici orice. In special kung fu.

| Zettt a răspuns:

Poi depinde:
Karate e doar pentru aparare
Box-u e destul de bunwinking
Judo e un sport foarte enervant ( parerea mea )
Kung Fu-ul ar fi si el o alegere buna
Deci Cred ca Kung-Fu ti s-ar potriviwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Gabbi320 a răspuns:

Cel mai shmecher e de departe K1. apuca-te de asta

| prezident001 a răspuns:

Mai bine incearca muay thai.e cel mai bun si rupe si :judo si kung fu.karate.etc