| Adrian_Valentin_1970 a întrebat:

Care este diferenta dintre Folha Seca si Knuckleball?
Care este traducerea lor? (Explicatia lor?)

1 răspuns:
| beny0202 a răspuns:

Folha seca - este un cuvant din portugheza ce inseamna "frunza uscata "

Un knuckleball sau knuckler este un este un post de jucator de baseball care arunca pentru a minimiza rotirea mingi în zbor, provocând o mișcare haotică, imprevizibilă. Debitul de aer printr - o cusătură a bilei determină mingea, tranziția de la laminar la turbulente de curgere. Această tranziție adaugă o forță de deviere de pe partea de baseball. Acest lucru face ca gazonul dificil pentru batters l-a lovit, dar, de asemenea, dificil pentru ulcioare pentru a controla și fixative pentru a prinde; umpires sunt contestate la fel de bine, ca mișcare neregulată mingii prin aer face mai greu pentru a apela bile și greve.