| mnopqr a întrebat:

Care este timpul normal pe care ar trebui sa-l scot la un sprint pe 50m la varsta de 15 ani?

10 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

6.2 secunde eu atat scoteam la 16
Acuma, ultima data am scos 7.1

| alexgabyy29 a răspuns:

Cam 7-8 secunde.

| ktrinel a răspuns:

Pan' 8-50 baieti 9.00 fete

| ivy a răspuns:

Norma pentru "10" la sport - 7.2 secunde pentru 10 [poti sa o gasesti pe edu.ro]. eu am scos la varsta ta 6.4 big grin

| S0nofS4tana a răspuns:

Nu stiu sigur dar varul meu, la varsta ta a facut 6 secunde

| Robbe a răspuns:

Frate, ca sa scoti un timp bun, antreneaza-te pentru picioare si gambe.

Iti dau un ex. :
Ia-ti ceva greu in mana de 10kg sau 8kg, nu cont cat de mare dar sa-l poti tine ridicat la piept. Il tii la piept nemiscat si incepi sa faci genoflexiuni, nu pana atingi jos, doar unpic cat sa stimulezi muschii. DA, si foarte important cand ajungi jos trebuie sa te ridici repede in sus si sa faci 8-12 repetari de 4 serii. Asculta-ma ca eu stiu, am facut vara cat am stat in vacanta si am scos la scoala 6.60s la 50m, si eram slab la sportul asta...

Daca vrei sa iti mai spun da-mi un pm.

| Ksc19 a răspuns:

La 14 ani eu am scos 7.30 si pentru nota 10 la sport aveam nevoie de macar 7.70...deci daca scoti sub timpul asta esti tare

| roxyfoxy a răspuns:

Nstiu eu am facut 8.6o de secunde si am 12 ani.Ar fi normal in 8 secunde sau asa ceva

| YOsoso a răspuns:

7.00 este e cel mai bun

| BogdanCR7 a răspuns:

Poi depinde cum arati(fizic), daca te-ai incalzit inainte.Eu,facand fotbal de performanta cam de un an si avand aceeasi varsta ca tine am facut 50m in 6.9 s.