| timidu89 a întrebat:

Care fotbalist e mai bun Haland sau Mbappe? Eu zic ca primul, are cifre in cel mai puternic campionat si e mai mai tanar.

7 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Mbappé

| Alexandru1111199 a răspuns:

Mi se pare asa de rahat argumentu asta ca el joaca in premier league..nu stiu de ce ar conta atat de mult? Care premier league cel mai puternic campionat ca daca le luam pe rand..in afara de city, liverpool si arsenal restul sunt glume de echipe. Man utd e o gluma in momentu asta se chinuie cu nottingham, chelsea nu mai zic au dat 1 miliard ca sa fie batuti de liverpool cu pustii de 16 ani in teren. Daca ma pui sa aleg unul dintre ei l-as alege pe haaland in orice zi, dar nu pentru argumentu asta idiot ca el joaca in PL, pl e overrated ca dracuhee hee in momentu asta seria a e peste PL, uita-te in seria a, in afara faptului ca acum inter e la 10 puncte ca s-a incurcat juventus in ultimele 3-4 etape in rest, e un campionat foarte echilibrat, in fiecare an castiga altii campionatu, nu ca in pl unde city ia mereu.Pe langa inter,juventus,napoli, ac milan, mai vezi un lazio, o roma, atalanta, mai nou o bologna care are vreo 7-8 victorii la rand si asa mai departe, deci nu ti se pare ca e mai puternic campionatu din Italia? Arata-mi tu mie o echipa din premier league care nu e liverpool, city sau arsenal care sa castige 5-6 meciuri la rand, cum o fac atalanta si bologna care sunt echipe de europa league nicidecum echipe de champions league sau de castigat campionatu., intelegi ideea? De ce ar fi PL in care sunt 3 echipe si restul sunt de pluton, cand in seria a sunt cel putin 7 echipe foarte bune.Anu asta daca o luam obiectiv si ne uitam in ansamblu lautaro martinez e si peste haaland si peste mbappe.Dar acum revenind la intrebare l-as alege pe haaland in orice zi pentru ca haaland imi aminteste de ronaldo, adica mai putin talent, mai multa munca si mi se pare de 10 ori mai de apreciat.Gandeste-te ca haaland asta putea si el sa fie ca mbappe sau ca messi sa aiba norocu sa fie la academia unei echipe de top din europa si sa-i fie foarte usor sa ajunga sus, ca daca esti la academia lui monaco, barcelona chiar daca esuezi ajungi tot in prima liga la alte echipe si tot e usor, in schimb haaland putea sa fie la city junior datorita lui tacso, dar a ales sa se duca la byrne o echipa de liga a 3 din norvegia, la echipa orasului sau natal, a jucat acolo bine apoi a plecat la molde, dupa salzburg, dortmund si acum city.Il apreciez de 10 ori mai mult pe unu care a venit de jos de tot decat unu ca mbappe sau messi care au fost impinsi de la spate de parinti ca in cazul lui messi, sau de banii parintilor ca in cazul lui mbappe.Si de asta il si apreciez mai mult pe haaland si cred ca o sa fie mai sus decat mbappe, haaland are mentalitatea aia de invingator sa fie top, mbappe are mai mult mentalitatea de a fi vedeta decat sa fie cineva in fotbal =), il intereseaza mai mult de cascaval decat de fotbal in sine.El tot zicea ca e fanul lui ronaldo, pai l-a vazut el vreodata pe ronaldo la 25 de ani sa se gandeasca la bani in loc sa se gandeasca la fotbal?

| timidu89 explică (pentru Alexandru1111199):

Nu am stiut ca a jucat si la Molde. Gandeste-te ca Dortmund nu e echipa de top. Sigur o sa fie mai sus ca Mbappe. Chestia e ca Ronaldo Nazario era unic si ramane, la fel ca si Ronaldinho. Mai degraba e un Lewandowski ca stil. Inter e de nivelul lui City. E bun Inzaghi ca antrenor, tare as vrea sa il vad la Barcelona. Nu cred ca e prost sa lase Interul pentru o echipa mai slaba.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru timidu89):

Ronaldinho sincer mi se pare overrated.a avut 4 sezoane bune in cariera si restul a fost paleta, oamenii il supraevalueaza doar pentru faptul ca era bun la skill-uri, asa si robinho era mare dribblingiu dar 3 sezoane bune a avut dupa s-a dus in cap.Pai dortmund nu a fost echipa de top dar asta e si ideea omu juca bine si la echipele slabe asta arata ca esti bun, cum asa consider si la antrenor, il vad de 10 ori mai antrenor pe unul care are performante datorita talentului lui de a face jucatori sa joace decat daca isi cumpara cele mai mari vedete. uita-te la klopp ede 10 ori mai antrenor decat guardiola,toata lumea il ridica in slavi degeaba,omu doar a avut norocu sa fie la momentu potrivit si sa aiba norocu de-al avea pe messi, la city a cheltuit miliarde ca sa ajunga sa castige trofeu, pana si ten hag care la utd nu face nimic, e mai antrenor decat el, ten hag a lua un ajax plin de copii si l-a dus din preliminariile champions league pana in semifinalewinking, klopp a castigat 2 campionate cu dortmund luand jucatori de la echipe slabewinking, pe lewandowski l-a adus din polonia, pe reus l-a luat de la gladbach si asa mai departe, asta arata talentu de a fi mare antrenor sa ajungi sa castigi trofee fara a avea buget infinithee hee.

| Catennacio87 a răspuns:

Uf, este foarte greu de zis big grin. Joaca pe 2 pozitii diferite dar sunt la fel de importanti pentru echipele lor dar au deosebiri.
Mbappe este extrema, este mai tehnic si rapid decat Haaland si atunci cand este in forma maxima poate sa demoleze orice echipa, este mai implicat in jocul de echipa adica coboara si isi mai ia mingi apoi urca in atac si e letal in duelurile 1 vs 1 pentru ca e rapid si tehnic.
Haaland este clasicul numar 9, varf autentic, puternic si are nevoie doar sa i-o pui in gura portii ca sa marcheze si o va face fara probleme, daca jocul echipei nu merge si nu primeste baloane nu prea iti va pune probleme Haaland pe cand Mbappe e mai periculos din acest punct de vedere, deci pentru mine Mbappe e mai bun cu putin.

| timidu89 explică (pentru Catennacio87):

Inteleg, dar Mbappe doar in Franta a jucat deocamdatawinking Nu are cum sa fie la fel de tehnic, e mai inalt si e atacant pur sange. In 2 campionate din top 5 norvegianul a fost la fel de bun.

| Catennacio87 a răspuns (pentru timidu89):

Din vara cel mai probabil Mbappe va juca la Real, deci va avea unde sa isi arate in continuare clasa big grin.
Extremele sunt mai muncitoare decat atacantii de careu, d-aia il apreciez mai mult pe Mbappe dar si Haaland e foarte bun.