| Darius50boss a întrebat:

Ce ziceți despre balonul de aur 2023, normal trebuia să câștige Erling Braut Håland sau Kylian Mbappé, voi ce părere aveți?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă cei 96 jurnaliști din întreaga lume care aveau drept de vot, au decis așa cum au decis, inseamnă că așa e normal să fie

| sabin89 a răspuns:

Messi e nemuritor

| gabicoo a răspuns:

E rezervat, anul ăsta, pentru Haurențiu!

| ReddY25 a răspuns:

A câștigat cel mai bun

| SuNaM a răspuns:

Halland. A luat tot ce s-a putut anul asta cu Manchester și totuși nu a luat nimic.

| Visereale a răspuns (pentru SuNaM):

Corect, deci situația sta cam așa: Modric a fost contestat ca a luat el balonul, anul urmator i l-au dat lui Messi acesta a fost contestat la rândul său și apoi s-a luat decizia să se ia în calcul doar sezonul competițional și așa iar a profita Messi de forma de acordare luand Cupa Mondială, eu sunt fanul lui Messi bine acum îi o gloabă dar idea e ca nici halland nici mbappe nu au un statut peste Messi la nivel mondial chiar dacă evident sunt mai buni pentru ca sunt mai tineri dar momentan Messi e un mit, o legendă, nu cea mai talentată sau nici cea mai mare probabil, dar asta e situația.
Recapitulare: Messi a profitat ca nu s-a luat în calcul doar sezonul competițional și a luat în locul lui Lewa pentru ca a castigat Cupa America parca, apoi când s-a luat în calcul doar sezonul competițional iar a profitat ca a căștigat Cupa Mondială si a luat în locul lui Halland să zicem sau Mbappe.Iar dacă i-ai dat când a căștigat Copa America trebuia să-i dai acum când a luat Mondialul.Eu nu mai speram ca va lua si anul acesta dupa faza cu Lewa când a luat în locul lui, dar ideea de baza pe care nu am luat-o în calcul este mitul Messi la care nici măcar nu visează Lewa, si la care nu sunt Halland sau Mbappe la momentul de față.

| Visereale a răspuns (pentru Visereale):

Am uitat de Benzema, e pentru ca il l-au dat lui să devalorizat balonul, lui și lui Modric. Eu mă gândesc ce o să fie la anul când vom avea poate din păcate un alt Modric sau Benzema, fără să le iau din merite pentru ca sunt si au fost mai exact niste FOTBALIȘTI IMENȘ, dar nu sunt mituri.