| GulDan a întrebat:

Ce stil de lupta imi recomandati daca ai probleme pe strada?

36 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Fuga! e rusinoasa, dar e sanatoasa! Pe strada nu ai de unde sti ce se va intampla! Asa ca...

| grab a răspuns:

Ceva autoaparare.
Tae-kwon-do suna bine happy
Aikido.

Ceva care sa imobilizeze adversarul sau sa permita evitarea loviturilor sale in primele secunde din conflict.

Si boxul e bun dar acolo e posibil sa nu ai mereu timp sa reactionezi sau sa intri in garda happy

| Azµre a răspuns (pentru grab):

Că o perversă nu-i mai place rolling on the floor

| grab a răspuns (pentru Azµre):

Tocmai de aia nu e "stil", pentru ca e "de pe Targu Ocna".
Omu vrea ceva ca la carte asa cu antrenor si ani multi la sala happy

| Azµre a răspuns (pentru grab):

Vezi să nu rolling on the floor mai cunosc astfel de persoane, dacă nu au voință tot degeaba, aveam un prieten a făcut 10 ani karate și se lăuda cu asta rolling on the floor până l-am bătut și nu a mai zis nimic

| Arkhasas a răspuns (pentru grab):

Autoapărarerea ****. Cea mai idioată decizie.
Trebuie ceva de striking, pentru că toată lumea ştie că cea mai bună apărare este atacul.
Un Muay Thai ceva.
Am un prieten care face Tae-Kwno-Do de ceva ani...are şi centura neagră şi dacă e să o facă cu unul de la kickbox şi-o ia de nu mai ştie cum ajunge acasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Box,baby. Oldschool happy

| DimLight a răspuns:

Hit & run laughing

| DimLight a răspuns:

Cum a zis cineva mai bine iti iei un spray de autoaparare; pe strada nu te bati decat daca esti agresor

| Mwha a răspuns:

Poti aplica muscatura paianjenului ( trebuie sa ii trangi de vena principala a gatului) si o sa-i doara ca atacul sub centura.

| GulDan explică:

Majoritatea fac misto dar nu inteleg de ce pana mea mai postati daca nu are legatura cu ce am intrebat eu?

| snzpaul a răspuns:

Picior la „zona intimă", pumn în față, died.

| Salahadin73 a răspuns:

Nu trebuie sa stii un anumit stil de lupta, trebuie sa ai tupeu si sa tii minte o regula:
Strike first.Strike hard.

| DANI_1590 a răspuns:

Fa pe mortu happy

| Wehes a răspuns (pentru DANI_1590):

Fa pe mortu rolling on the floor)) No asta da!

| GulDan explică (pentru Wehes):

N-ai ce sa-i faci mai sunt si din astia doar suntem in Romanialaughing

| GulDan explică (pentru DANI_1590):

Era sa zic eu cine face pe mortu...da ma abtin.

| MrMuscolo a răspuns (pentru GulDan):

Wow,Dar foarte tare in gura esti pentru cineva care ne intreaba cum sa ma bat pe strada laughing ii zici. Uite ce e acoloo wooaw, el se uita, Si tu o iei la sanatoasa

| Wehes a răspuns (pentru GulDan):

In Romania da e plin. Totusi, revenind la intrebare, ca autoaparare : Karate.
Te ajuta atat fizic cat si psihic. In plus intr-o bataie de strada sunt mai multi ''inamici'' deci n-ai treaba cu numarul lor.

| GulDan explică (pentru MrMuscolo):

Crezi tu ca o iau la sanatoasa?laughing mai bine mananc batae decat sa ma fac de ras fugind.
Da e cam seaca gluma...

| patriiiii89 a răspuns:

Mai bine autoapararewinking. Daca nu reusesti iti propun sa fugi, dar numai daca ai viteza. funda?

| patriiiii89 a răspuns:

Autoaparare, nu te pune la bataie. apara-te!

| MrMuscolo a răspuns:

Daca ala e mai mare si tu mai mic te prinde la fuga... Deci nu prea ai ce sa faci dar eu iti recomand asa ca sa te lase!

Ii apuci mana dreapta, Faci o fandare foarte frumos in spatele lui, te pui pe vine SI IL PUPI DIRECT IN CURlaughing

Cam asta ar fi de facut rolling on the floor

| GulDan explică (pentru MrMuscolo):

Mi se pare mie sau faci misto de mine?

| carinutza25dragutza a răspuns:

Fuga fuga

| GulDan explică (pentru carinutza25dragutza):

Pai sa stii am facut atletismlaughing pot fugi dar ma fac de ras.

| purringkitty a răspuns:

Spray autoaparare cu piper

| SidaN a răspuns:

Lupte mixte. ( Gen cele din UFC)

| Wendego a răspuns:

Shotokan mi se pare cel mai bune pentru orice.
Daca nu un baston telescopic rezolva tot.

| AnduBlondi a răspuns:

Autoaparare.

| FAST5 a răspuns:

Ceva in stiulu luptelor din UFC

| Alexandru18a a răspuns:

Nu iti recomand nici un stil de lupta, daca cineva te deranjeaza poti suna la telefonul copilului si te pot rezolva pentru ca mai era un baiaetel ca tine cu aceeasi problema si a procedat la felwinking

| GulDan explică (pentru Alexandru18a):

Sunt multi care se dau smecheri si ai intalnesti peste tot in ziua de azi cred ca e util asa ceva.

| Alexandru18a a răspuns (pentru GulDan):

Nu este crede-ma...

| GulDan explică (pentru Alexandru18a):

Ce sa nu fie?

| alexandru4441 a răspuns:

Iti recomand genul de lupta asiatic mai de graba japonez:ninjutzu,tayjutzu,genjutzu, dojutzu, hijutzu, kinjutzu, etc.