| xsl33t a întrebat:

Care sunt cele mai bune exercitii pentru abdomene? ceva ce sa faci acasa fara roata si alte greutati... intrebare pentru cei ce au abdomen lucrat

5 răspunsuri:
| Karmesytta a răspuns:

Buna abdomenele sunt cele mai indicate. Daca te apuci de abdomene iti recumand sa incepi de la 50 prima zis dupa 100 a 2a zi si tot asa tongue in fiecare seara si dimienata, Cristiano Ronaldo face aproape 3000 pe zitongue :-s

| georgeceltoma a răspuns (pentru Karmesytta):

Se vede ca esti indragostita de el, eu fac doar 100 si am abdomenul mai definit ca al lui.
nu conteaza numarul abdomenelor asa mult ci calitatea, intensitatea si gradul de dificultate a abdomenelor.
si pe langa asta alergarea si dieta.

xsl33t" un exercitiu bun este sa stai pe un scaun si sa te ti cu picioarele de ceva( de sub pat sau un dulap de ex) si sa te lasi cu corpul cat mai jos spre podea si sa nu te ridici aproape de sezut ci cam la 35-40 de grade de orizontal.

| Karmesytta a răspuns (pentru georgeceltoma):

Indragostita nu doar imi place felul cum arata si cum se mentine si felicitari pentru abdomentongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Karmesytta):

Face o rola 3000 pe zi, aia e o stire de 2 bani pe ziare.com

La cat alearga un fotbalist are abdomenul foarte definite fara sa faca abdomene deloc.

| Cornellp a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Incerci asa ceva, faci de 2-4 ori pe saptamana. De la inceput e greu, dar dupa 3-4 saptamini poti trece la nivelul 2 http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU&feature=relmfu, apoi 3http://www.youtube.com/watch?v=6fN4IP30bnk&feature=relmfu