| alex2002alex a întrebat:

Care sunt cele mai bune proteine pentru a creste forta si masa muscularawinking, in afara de creatina! Dau funda! Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Miky1 a răspuns:

Intrebarea e clara:masa musculara si forta. Oxidul nitric e pentrut ENERGIE pe timpul antrenamentului(accelereaza sangele in vene-corect)dar DOAR in timpul antrenamentului, a fost conceput pentru a face un antrenament intens.Forta care o castigi e datorita unor antrenamente bune, indiferent daca iei NOX sau nu.Omul se referea in intrebarea lui la niste suplimente pentru masa musculara si forta PERMANENTE.Eu i-as fi recomandat un supiment cu aprox 50% proteina+creatina(inclusiv faza de incarcare)+aminoacizi+steroid natural.Restul-antrenament,alimentatie,somn..depinde de el

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai creatina nici macar nu e o proteine.

Tu ai habar macar ce inseamna proteine sau creatina? Sau oxid nitric? ( da, oxidul nitric e foarte bun pentru forta, dar din nou, nu e o proteina )

Răspuns utilizator avertizat
| Miky1 a răspuns:

Dar cine a pomenit de oxid nitric? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Miky1):

Era vorba de crescutul fortei, iar oxidul nitric e cel mai bun pentru asta

| Miky1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Oxidul nitric e doar pentru energie, administrat inainte de antrenament pentru a face un antrenament f bun..si atat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Miky1):

Nu doar, iti mareste venele ( este un vasodilatator ), iti mareste forta si multe altele

ce oxid nitric ai luat tu si nu ti-a marit forta si venele, ci ti-a dat doar energie?

| Miky1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Intrebarea e clara:masa musculara si forta. Oxidul nitric e pentrut ENERGIE pe timpul antrenamentului(accelereaza sangele in vene-corect)dar DOAR in timpul antrenamentului, a fost conceput pentru a face un antrenament intens.Forta care o castigi e datorita unor antrenamente bune, indiferent daca iei NOX sau nu.Omul se referea in intrebarea lui la niste suplimente pentru masa musculara si forta PERMANENTE.Eu i-as fi recomandat un supiment cu aprox 50% proteina+creatina(inclusiv faza de incarcare)+aminoacizi+steroid natural.Restul-antrenament,alimentatie,somn..depinde de el